To efekt udziału w zawodach na Łotwie

Obiecująco spisała się 33 osobowa ekipa klubu Taekwon-do znad Łydyni LKS Matsogi Ciechanów w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF na Łotwie zajmując III miejsce w klasyfikacji generalnej

W tym roku w zawodach na Łotwie uczestniczyła rekordowa obsada 262 zawodników z Rosji, Białorusi, Łotwy i Polski. Jednak nasi młodzi wojownicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do Matsogi radzili sobie bardzo dzielnie, często stając na najwyższym stopniu podium. Oczywiście nie wszystkim udała się ta sztuka, ale na pewno wszyscy zdobyli nieocenione doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnych startach.

W młodszych kategoriach wiekowych najlepiej radzili sobie najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy już rok temu startowali na Łotwie jak Alicja Reduch, Patryk Załęski czy Max Grzelak i którzy wygrywali w swoich konkurencjach.

Na wyróżnienie zasługują również najmłodsi debiutanci jak Olaf Zdancewicz, Tomasz Pyszniewski, Wiktoria Mroczek, Alicja Jaroszewska czy Aleksandra Nałęcz, którzy mając niespełna 10 lat już zdobyli swoje pierwsze złote medale!

Oczywiście ich starsi koledzy również nie zawiedli, dobrymi występami pokazali, że w tym sezonie można będzie oczekiwać od nich dobrych startów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Przemysław Łukasiak, który zwyciężył w wadze do 85 kg i został najlepszym zawodnikiem turnieju. Poza Przemkiem bardzo dobrze zaprezentowali się również: Karolina Martynowycz, Daria Dzilińska, Karolina Królikowska, Natalia Kania, Oliwia Zdancewicz, Daniel Prusiński, Łukasz Adamiak i Jakub Marczak.

Nie zawiedli oczywiście „weterani” mat Paweł Szwejkowski i Andrzej Reduch, którzy zaprezentowali mistrzowską formę w układach III-IV Dan, a Paweł wygrał również w walkach do 70 kg.

Dzięki dzielnej postawie całej 33 osobowej drużyny, Matsogi Ciechanów zajęło III miejsce w klasyfikacji generalnej Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do Latvia Cup 2017.

Głównym treneren klubu jest Michał Korzybski.