Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii - transport zwierząt

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie przypomina, że zgodnie z pkt. 2 lit. c rozdziału I załącznika I Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1/2005 krowy które urodziły w poprzednim tygodniu, nie są zdolne do transportu i nie mogą być transportowane. „Zwierzęta zranione lub wykazujące słabość fizjologiczną lub patologię, nie będą uważane za zdolne do transportu, w szczególności, jeśli: c) są to ciężarne samice będące w okresie przekraczającym 90 % lub więcej przewidywanego okresu ciąży, lub są to samice, które urodziły w poprzednim tygodniu;”

informacja.jpg

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie ostrzega, że zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, w tym transport zwierząt, przenoszenie lub przepędzanie zwierząt w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres według ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt jest zabronione i znajduje się w katalogu czynności określonych jako znęcanie się nad zwierzętami.

W razie nieszczęśliwego wypadku należy poddać zwierzę ubojowi z konieczności na miejscu (więcej informacji na stronie: https://www.piw-ciechanow.pl/a,39,komunikat-dotyczacy-transportu-zwierzat-lezacych).

Naruszenie w/w przepisów jest czynem zabronionym pod groźbą kary pozbawienia wolności.

Logo portalu Facebook
Logo serwisu ePUAP
Powrót na początek strony